Hlavní stránka > Tréninky > Víkend pro psí záchranáře s dogfitness V

Víkend pro psí záchranáře s dogfitness V Víkendovka

Ráda bych Vás pozvala na již pátý víkend zaměřený na výcvik záchranářský psů s dogfitness.

S Maruškou budeme hledat lidi v sutině, u ubytování je v trenažér pro výcvik psů. S Lenkou se na dogfitness naučíte, jak připravit psa na zátěž, jak správně posilovat pomocí vhodných pomůcek a jak po zátěži správně protáhnout unavené tělo psa. Neváhejte s přihlášením, počet míst je omezený.

 

Kdy: 8.10. – 10.10.2021

Kde: Červená Řečice


Program víkendu:

Pátek:

· večer přednáška a noční cvičení dle domluvy

Sobota:

· dopolední výcvik (záchranařina/dogfitness)

· odpolední výcvik (záchranařina/dogfitness)

· noční vyhledání

Neděle:

· dopolední výcvik (záchranařina/dogfitness)


Kapacita: 12 cvičících týmů (pes + člověk)

Cena za víkend (výcvik, ubytování a plná penze) je 3000 Kč (zvýhodněná cena pro ty co jezdí pravidelně 2600 Kč) za tým

další cvičící pes 1000 Kč

příplatek za samostatný pokoj 100 Kč

poplatek za psa na pokoji 60 Kč

poplatek obci za ubytování 40 Kč

další člověk na pokoji 1100 Kč

 

Přihlašování na akci je přes  http://prihlasky.superdog.cz/ 
Přihlášky jsou platné po zaplacení části ceny víkendu - 1000,- Kč na účet u FIO Banky: 200 122 91 80/2010 variabilní symbol: 20211008 a do zprávy pro příjemce: Zách+dogfitness a Vaše jméno. Tato platba je nevratná, ale lze jí přenést na náhradníka, kterého si sami najdete. V případě zrušení akce ze strany pořadatele, budou platby vráceny nebo dle domluvy převedeny na jinou akci.

 

Dotazy k akci prosím přes fb, či e-mail: marie.klusova@dobrapsiskola.cz, nebo tel.: 777 232 881


Víkendem Vás budou provázet, starat se o zábavu i výuku:


Záchranářský výcvik - ing. Marie Klůsová z Dobré psí školy v Červené Řečici

Výcviku psů se věnuje od roku 2003 a to především záchranařině a pachovým pracem. Se svým prvním psem složila atesty Ministerstva vnitra pro plošné vyhledání. V roce 2018 se kvalifikovala a účastnila Mistrovství záchranných psů IZS. V roce 2020 složili zkoušku pohotovostní jednotky svazu záchranných brigád. Pravidelně se účastní praktických záchranářských závodů. Se svými psy má splněno více jak třicet vrcholových zkoušek z výkonu v záchranařině, noseworku a dalších psích sportech. Pravidelně se účastní různých seminářů, školení a vrcholových závodů. V roce 2019 se stala instruktorem noseworku.

 

Dogfitness – Mgr. Lenka Ičo Zábranská

 

Lenka se věnuje masážím psů a dogfitness, průběžně se vzdělává v oblasti péče o pohybový aparát psů a pravidelně se účastní odborných seminářů týkajících se rekondičních masáží, manuální terapie Dornovou metodou, ošetření spoušťových bodů, pasivní mobilizace kloubů, strečinku, posilování a balančních technik. Získané vědomosti a poznatky z praxe se snaží jako celek aplikovat při řešení konkrétních problémů s pohybovým aparátem zejména u psích sportovců a seniorů.


Ze psích sportů se věnuje nejvíce dogdancingu, s fenkou JRT má složené zkoušky HtM1, MD1, F1, DwD1, F2, DwD2 a je držitelem titulu Master of Dogdancing 1. stupně. V dogdancingu zároveň působí jako rozhodčí pro závody a zkoušky 1. stupně. Okrajově se věnuje také noseworku (splněné zkoušky NWUZ a NWNZ).

 

Co je rekondice psů a dogfitness?

Dogfitness se maximálně doporučuje sportovně a pracovně využívaným psům, a to nejenom pro nasvalení a zvýšení kondice, ale především jako prevence zranění a problémů s páteří. Doskoky, odrazy, prudké otočky, pohyb po nerovnoměrných nebo nestabilních plochách, dlouhá práce v terénu, to vše klade veliké nároky na všechny součásti pohybového aparátu psa.

Cvičení na balančních pomůckách je nedocenitelným nástrojem pro budování rovnoměrného nasvalení a odstranění svalových disbalancí. Pejsek se učí ovládat svaly hlubokého stabilizačního systému, tolik důležitého mimo jiné pro správné postavení páteře a pánve. Pravidelné posilování tonických svalů je vhodnou cestou ke zvýšení kondice, síly a obratnosti, i k bezbolestnému pohybu v pokročilém věku. Pomáhá při rekonvalescenci a je vhodné i u fen po porodu. Kromě zdravotních výhod také zlepšuje schopnost koncentrace a polohocitu, čímž významně pomáhá s koordinací a jistotou pohybu v náročnějších terénech.


Cvičení není vhodné pro psy s nestabilitami páteře, březí feny cca 3 týdny před a po porodu, psy s doporučeným klidovým režimem a štěňata do cca 8 měsíců (řízené posilování pro ně ještě není úplně vhodné, ale mohou trénovat propriocepci).

 

Na tréninku si povíme o pravidlech, která je třeba dodržovat, aby bylo posilování efektivní, ale zároveň jsme pejskovi neublížili a poradíme se o výběru vhodných pomůcek. Sebou doporučuji větší množství pamlsků, hračku, případně i vlastní balanční pomůcky, pokud máte.

Datum

08.10.2021 18:00 - 10.10.2021 13:00 (Pá - Ne)

Sport

víkendovka

Cena

3 000 Kč za psa

Přihlášeno

12 z 12

Výcvikář

Marie Klůsová

Místo tréninku

Červená Řečice

Přihlášené týmy

Psovod Počet psů
Martina Svacinkova 1
Dagmar Zaoralová 1
Zuzana Weisová 1
Michaela Hašková 1
Petra Gahurová 1
Lucie Formánková 1
Alena Ťoukàlková 2
Kristýna Prudičová 1
Kristýna Judasová 1
Iveta Majidová 1
Eliška Vasilenková 1

Přihláška

Trénink je již plně obsazen, můžete se přihlásit jako náhradník.

Přihlašte se svým kódem


Komentáře k tréninku: