Hlavní stránka > Tréninky > Víkend s Lenkou – dogfitness a dogdancing - prosinec 2023

Víkend s Lenkou – dogfitness a dogdancing - prosinec 2023 Víkendovka

Přijeďte za Lenkou na Vysočinu do Červené Řečice užít víkend plný dogfitness a dogdancingu. 

Máte mladého či starého psa? Jste úplní začátečníci nebo již máte zkušenosti? A nevíte, jestli je víkend i pro Vás? Ano je, cvičení vždy přizpůsobujeme pejskům a páníčkům na míru. Vše potřebné se naučíte a vyzkoušíte, aby jste mohli pokračovat doma po návratu z víkendu. 

 

Program:

Pátek:

Večer: plánování tréninků a přednáška o dogfitness 

Sobota:

        dopolední cvičení

        odpolední cvičení

        večer: přednáška / cvičení

Neděle:

        dopolední cvičení

       

Ubytování: ve vícelůžkových pokojích se společným sociálním zařízením, wifi dostupná v objektu.
Stravování: dle domluvy objednáme jídlo z blízké restaurace

 

kapacita: 8 cvičících týmů (pes+člověk)

Cena za víkend:

Pro nové účastníky 2800 Kč (výcvik, prostory pro cvičení a ubytování)

Pro ty co s námi už byli na některém víkendu či táboru 2600 Kč za tým (výcvik, prostory pro cvičení a ubytování)

další cvičící pes jednoho psovoda: 1200 Kč

 

Cena nezahrnuje:

Stravování: dle domluvy a aktuální ceníku restaurace

Poplatek za psa na pokoji: 100 Kč / víkend

místní poplatek pro obec 40 Kč / víkend

dospělý doprovod na stejném pokoji jako účastník 700 Kč / víkend

Na víkend je možnost dojíždět bez ubytování a stravy, pouze na cvičení.

 

Přihlašování na akci je přes ……………. Do poznámky u přihlašování prosím uveďte jméno psa, stáří psa, jestli chcete samostatný pokoj, nebo budete mít sebou doprovod.

 

V rezervačním systému je nastavený místo ceny víkendu pouze rezervační poplatek 2000,- za psa a prosím zaplaťte podle informací, které Vám pošle rezervační systém. Do poznámky k platbě DF+DD2 a Vaše jméno. Tato platba je nevratná, ale lze jí přenést na náhradníka, kterého si sami najdete. 
V případě zrušení akce ze strany pořadatele, budou platby vráceny nebo dle domluvy převedeny na jinou akci.

 

Dotazy k akci prosím přes fb, či e-mail: marie.klusova@cervenarecice.name, nebo tel.: 777 232 881

 

Víkendem Vás budou provázet, starat se o zábavu i výuku:

 

Dogfitness – Mgr. Lenka Ičo Zábranská

Lenka držitelem licence klubového trenéra a rozhodčí ve sportu dogpuller, zároveň je rozhodčí pro závody a zkoušky v dogdancingu. Se svými dvěma teriérkami, Tarou a Satu, se věnuje dogdancingu (splněné zkoušky MD1, HtM1, F1, DwD1, MD2, HtM2, F2, DwD2, titul MoD1), noseworku (NWNz, NWUz, NWDz, NWWz, NWU1, NWD1, titul Master of Nosework Z) a dogpulleru (Mistr ČR, Šampion V4 v Jumping Mini a Mistr Evropy v Jumping Mini). Kromě psích sportů se zabývá především péčí o pohybový aparát psů. V letech 2021-22 pracovala jako fyzioterapeut ve Vetcentru Duchek. Ať už se jedná o balanční cvičení a posilování spolu s tvorbou tréninkových a rehabilitačních plánů nebo manuální ošetření v podobě masáží, Dornovy metody, myofasciálních technik, pasivní mobilizace kloubů a další, snaží se ke každému psu přistupovat individuálně a s ohledem na jeho potřeby. Mezi její klienty nepatří jen psí sportovci, ale i geriatři či psi v rekonvalescenci po úrazech a operacích.

 

Co je rekondice psů a dogfitness?

Dogfitness se maximálně doporučuje sportovně a pracovně využívaným psům, a to nejenom pro nasvalení a zvýšení kondice, ale především jako prevence zranění a problémů s páteří. Doskoky, odrazy, prudké otočky, pohyb po nerovnoměrných nebo nestabilních plochách, dlouhá práce v terénu, to vše klade veliké nároky na všechny součásti pohybového aparátu psa.

Cvičení na balančních pomůckách je nedocenitelným nástrojem pro budování rovnoměrného nasvalení a odstranění svalových disbalancí. Pejsek se učí ovládat svaly hlubokého stabilizačního systému, tolik důležitého mimo jiné pro správné postavení páteře a pánve. Pravidelné posilování tonických svalů je vhodnou cestou ke zvýšení kondice, síly a obratnosti, i k bezbolestnému pohybu v pokročilém věku. Pomáhá při rekonvalescenci a je vhodné i u fen po porodu. Kromě zdravotních výhod také zlepšuje schopnost koncentrace a polohocitu, čímž významně pomáhá s koordinací a jistotou pohybu v náročnějších terénech.

Cvičení není vhodné pro psy s nestabilitami páteře, březí feny cca 3 týdny před a po porodu, psy s doporučeným klidovým režimem a štěňata do cca 8 měsíců (řízené posilování pro ně ještě není úplně vhodné, ale mohou trénovat propriocepci).

Na tréninku si povíme o pravidlech, která je třeba dodržovat, aby bylo posilování efektivní, ale zároveň jsme pejskovi neublížili a poradíme se o výběru vhodných pomůcek. Sebou doporučuji větší množství pamlsků, hračku, případně i vlastní balanční pomůcky, pokud máte.

Datum

01.12.2023 18:00 - 03.12.2023 13:00 (Pá - Ne)

Sport

víkendovka

Cena

2 000 Kč za psa

Přihlášeno

6 z 7

Místo tréninku

Červená Řečice

Přihlášené týmy

Psovod Počet psů
Jana Kalhotková 1
Ilona Schwarzova 1
Vanda Pytlíková 1
Lucie Formánková 1
Věra Kubánková 2

Přihláška

Přihlašte se svým kódem


Komentáře k tréninku: